Hearthstone: Standard Deck - Tania agresywna talia paladyna

Kto pamięta jeszcze starą agresywną talię paladyna, o taką? Miała kiedyś swoje 5 minut, a teraz wróciła, tzn. pierwsze jej wersje pojawiły się zaraz po dodatku Przedwieczni Bogowie ale ja sobie cierpliwie poczekałem i niedawno dopiero się za nią zabrałem :)

Jej charakterystyka jest podobna, taktyka ta sama, w zasadzie nawet sporo kart się tutaj nie zmieniło, rdzeń talii jest znajomy ale pojawiły się nowe karciochy i to one sprawiły, że ta talia jest lepsza niż kiedykolwiek.

Jest tu po prostu więcej Boskich Tarcz, więcej kreatur je ma, a jeszcze więcej może je dawać innym. Już samo to sprawia, że przeciwnikowi jest znaczniej trudniej pozbywać się naszych stronników, my zaś możemy się nimi opłacalnie wymieniać lub radośnie lać wrogiego bohatera po pysku :D Gdy dołożymy do tego fakt, że gra dziś znacznie mniej wyciszeń niż kiedyś to mamy w rezultacie bardzo skuteczną talię wartą niewiele tajemnego pyłu. Propozycja w sam raz dla początkujących graczy, choć oczywiście nie tylko.


Wersja przygotowana przeze mnie jest połączeniem mechaniki opartej o Boskie Tarcze z szarżą niektórych stronników bo nic tak nie daje kontroli nad grą jak możliwość zadawania obrażeń "z ręki". Powyżej rozgrywam przykładowe pojedynki, opisuję poszczególne karty, charakterystykę talii oraz sposób prowadzenia nią gry. W materiale omawiam także optymalną "rękę startową" oraz zastanawiam się nad kartami, które mogłyby się w niej pojawić w miejsce kart, które można by z niej wyrzucić.


Talia doczeka się zapewne kolejnych wersji dlatego też zachęcam do subskrypcji mojego kanału YouTube oraz śledzenia playlisty ze wszystkim deckami jakimi gram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz