Hearthstone: Heroes of Warcraft - Anty-aggro talia wojownika

Talia, której szkielet powstał w zamierzchłych już czasach podstawowej wersji Hearthstone. Znana jako Control Warrior, tutaj zrewitalizowana, uwspółcześniona jej wersja nastawiona anty-aggro, choć na tyle uniwersalna by poradzić sobie z każdym przeciwnikiem. 

Typ tali, który najbardziej odzwierciedla mój styl grania - utrzymywanie kontroli nad stołem od początku do końca pojedynku, tak  by w każdej turze móc coś zrobić sensownego i systematycznie przeć do celu swego :)

Choć, jak wspomniałem, korzeni talli szukać należy w klasycznym kontrolnym wojowniku, to prezentowanej tu wersji bliżej jest raczej do talii typu midrange. Co za tym idzie na każdym etapie gry powinniśmy dysponować kartami możliwymi do rzucenia i stosunkowo szybko bić się z przeciwnikiem za pomocą stronników, których w przedziale kosztowym many 3-6 mamy naprawdę mocnych. Gdy do kompletu dorzucimy jedną z najbardziej wartościowych broni w grze - Ukąszenie Śmierci rzecz jasna - okazać się może, że już w środkowych turach zdobyć możemy przewagę, którą jedynie przypieczętujemy rzucając w bój legendy.


Pierwsze tury pojedynku rozgrywamy pasywnie, staramy się czyścić stół i budować przewagę w kartach. Wymarzona ręka startowa to rewelacyjny Ognisty Wojenny Topór, Płatnerz i Akolita Bólu. Oczywiście warto też sobie zostawić Okrutnego Nadzorcę czy szalenie niebezpiecznego Rozjuszonego Berserkera. Dobre wymiany na tym etapie gry zazwyczaj ustawiają cały pojedynek. W wypadku gdy początek nie ułoży się zbyt szczęśliwie to też nic straconego. Umiejętności stronników, broń i zaklęcia dają szansę wykaraskania się z wielu trudnych sytuacji, a z uwagi na duże możliwości dokładania sobie pancerza... tą talią nigdzie nam się nie śpieszy.Co bym w talii wymienił, ewentualnie co by jeszcze mogło się w niej sprawdzić, pokrótce omawiam w filmiku powyżej, zaś kolejną jej wersję - trochę zmienioną i przy okazji jeszcze droższą niestety - przedstawię wkrótce. Zachęcam Was więc do subskrypcji mojego kanału oraz śledzenia playlisty ze wszystkim deckami jakimi gram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz