Hearthstone: Blackrock Mountain / Czarna Góra - Gieroteka

II Producent: Blizzard Entertainment II Wydawca: Blizzard Entertainment II Data premiery: 03 kwietnia 2015 roku II Spolszczenie: pełna lokalizacja II Gatunek: CCG / karcianka II Silnik: Unity II Graj za darmo!

Czarna Góra to drugi tryb przygodowy przygotowany przez Blizzard z myślą o Hearthstone. Podobnie jak Klątwa Naxxramas polega on na walce ze sterowanymi przez komputer przeciwnikami, którzy dysponują niezwykłymi mocami i kartami.

Walcz w pięciu skrzydłach przygody z legendarnymi bossami i dodaj wyjątkowe karty do swojej kolekcji! Ukończ śmiechowe wyzwania klasowe, aby zdobyć jeszcze więcej nowych kart klasowych, a potem zmierz się z trybem heroicznym, żeby raz na zawsze pokazać, kto jest prawowitym władcą Czarnej Góry.

Przygoda oferuje pięć skrzydeł, z których każde udostępniane jest osobno - po jednym w kolejnych tygodniach od premiery. Ich kolejność jest następująca: Otchłań Czarnej Góry, Ognista Czeluść, Iglica Czarnej Góry, Leże Czarnoskrzydłego i Ukryte Laboratorium. W każdym obszarze zmierzysz się z szeregiem bossów, których łącznie jest aż siedemnastu. Samych skrzydeł nie trzeba przechodzić w określonej kolejności, ale bossów należy pokonywać według ustalonego porządku. Przygody można kupić w wewnętrznym sklepie gry za złoto lub prawdziwe pieniądze. Nagrodą za pokonanie kolejnych przeciwników są oczywiście karty, oto cały ich zestaw do zdobycia:Oprócz 31 nowych kart, kilkunastu nowych walk o unikalnej mechanice, które stoczysz z bossami, nowiutkiej planszy oraz szeregu ekscytujących wyzwań klasowych, Czarna Góra kryje jeszcze jednego asa w rękawie. To tryb heroiczny, który możesz odblokować, kiedy uda Ci się po raz pierwszy oczyścić jedno ze skrzydeł nekropolii. Wersję heroiczną stworzono specjalnie dla tych graczy, którzy szukają prawdziwego wyzwania na miarę swoich nieprzeciętnych umiejętności. Zapewnią im to wręcz absurdalnie mocni przeciwnicy. 

Otchłań Czarnej Góry: w głębi góry Imperator Thaurissan rządzi żelazną pięścią krasnoludami z Czarnorytnych. Ogień z czeluści połączony z dymem i sadzą wypluwanymi z Czarnej Kuźni krasnoludów sprawiają, że w Otchłani Czarnej Góry panują ukrop i duchota... innymi słowy, jest wymarzonym domem dla każdego krasnoluda.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tej części przygody: zaklęta talia Malfuriona na zbugowanego (ewentualnie pijanego) Ponurego Opoja (1), mrożąca krew w żyłach Jaina zmodyfikowana do walki na Arenie Czarnorytnych (2) oraz talia Anduina przygotowana z myślą o skopaniu zadka Imperatorowi Thaurissanowi (3).

Ognista Czeluść: w samym sercu góry leży Ognista Czeluść. Kiedy Ragnaros śpi, nadzór nad krainą Władcy Ognia sprawują jego przyboczni. Jeśli wtargniesz do dominium Ragnarosa, będziesz mieć z nimi do czynienia. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą rękawice kuchenne, bo karty mogą być naprawdę gorące.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tej części przygody: skrzydło zdominowane przez świętobliwego Anduina zwanego Pogromcą Ognistych Olbrzymów, wypędził demony z każdego po kolei: Garra (1), Barona Geddona (2) oraz oczywiście Majordomusa Egzekutusa i samego Ragnarosa (3).

Iglica Czarnej Góry: trudno znaleźć dobrego pomocnika, szczególnie gdy się jest potężnym smokiem. Rwij Czarnoręki i jego Czarna Horda to lojalni i względnie wartościowi poplecznicy, jednak Nefarian nie gardzi także orkami, którzy są świetnym mięsem armatnim w starciach z poszukiwaczami przygód, podczas gdy Nefarian przygotowuje dla swych "gości" naprawdę wyjątkową niespodziankę.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tej części przygody: zastęp nieśmiertelnych rekrutów paladyna wyszkolonych do walki z irytującym Nadzorcą Omokkiem (1), legendarna ekipa superbohaterów pod wodzą Anduina powołana do wojny z Generałem Drakkisatem (2) oraz magiczni kapłańscy koksownicy wyszkoleni do bitwy z armią pomiotów Rwija Czarnorękiego (3).

Leże Czarnoskrzydłego: o Nefarianie można powiedzieć wszystko - że jest szaleńcem, sadystą, arogantem, a nawet zbytnio zapatrzonym w siebie bufonem, ale nie da mu się odmówić gościnności. Jeśli ktokolwiek odważy się zapuścić do Leża Czarnoskrzydłego, smok powita go całym wachlarzem najwymyślniejszych wyzwań.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tej części przygody: zoo gang Gul'dana wyspecjalizowany w polowaniach na smoki Brzytworoga (1), tokeny combo druida vs przewijacz Vaelastraz (2), kontrolny na maksa paladyn wyczekujący Chromagusa (3) i łotrowa przewijarka Malkezara na Nefariusa (4).

Ukryte Laboratorium: a więc głupi, nieudolni i rozczarowujący stronnicy z Leża Czarnoskrzydłego nie byli dla ciebie wielkim wyzwaniem? Hmmm. To... no cóż, raczej niespodziewany obrót spraw. Ale niesamowite prototypy z Ukrytego Laboratorium na pewno cię powstrzymają! Pożałujesz, że rzucasz wyzwanie prawowitemu władcy Czarnej Góry!

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tej części przygody: cudaczny combo druid hakujący system Omnotrona (1), zoo kreatur specjalnych mieszające Maloriaka (2), prowokacje N'Zoth Paladyna rozbrajające Atramedesa (3) oraz triumwirat Anduin - N'Zoth - Kel'Thuzad OTKujący Nefariana (4). 


Wymagania sprzętowe:
Procesor o wydajności Core 2 Duo 2.2 GHz, 4 GB pamięci RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7/8, łącze internetowe.

Oprawa graficzna Czarnej Góry jest tak samo urzekająca jak samego Hearthstone - niezwykle barwna, a przy tym funkcjonalna, czytelna i po prostu miła dla oka. Namalowane na kartach wizerunki bohaterów i postaci są przepięknie wykonane (choć nie wszystkie niestety) i przypominają oczywiście te znane z pozostałych gier ze świata Warcrafta. Rozgrywce towarzyszą także efektowne animacje, zagrzewające do boju okrzyki stronników oraz nastrojowa muzyka. Nowa plansza wyróżnia się kolorystyką i podkreśla klimat przygody.


ZALETY
+ grywalność na wysokim poziomie
+ zabawowa mechanika walk
+ rozrywkowe wyzwania klasowe  
+ oprawa audiowizualna
+ humor i kreacja postaci
+ 31 nowych kart
WADY
- wygórowana cena
- momentami wyjątkowo durna SI  
- irytująca losowość niektórych pojedynków
Ocena dodatku (PC): 7 / 10

Źródło: http://eu.battle.net/hearthstone/pl/expansions-adventures/blackrock-mountain/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz