Hearthstone: Course of Naxxramas / Klątwa Naxxramas - Gieroteka

II Producent: Blizzard Entertainment II Wydawca: Blizzard Entertainment II Data premiery: 23 lipca 2014 roku II Spolszczenie: pełna lokalizacja II Gatunek: CCG / karcianka II Silnik: Unity II Graj za darmo!

Klątwa Naxxramas to kampania PvE dla pojedynczego gracza zintegrowana z Hearthstone. W przygodzie tej będziesz torować sobie drogę przez przerażającą nekropolię, zwalczając po drodze hordy nieumarłych stworzeń, aby na koniec zmierzyć się z potężnymi bossami.

Czeka Cię nie lada wyzwanie! Jeśli jednak uda Ci się przechytrzyć budzących grozę wrogów, możesz w tej ponurej cytadeli nieumarłych liczyć na zdobycie fantastycznych łupów.

Przygoda obejmuje pięć skrzydeł. Każde z nich będzie udostępniane osobno - po jednym w każdym tygodniu - podczas miesiąca premierowego kampanii. Ich kolejność jest następująca: Rewir Arachnidów, Rewir Zarazy, Rewir Zbrojnych, Rewir Konstruktów, a na koniec Legowisko Żmija Mrozu. W każdym obszarze zmierzysz się z szeregiem bossów. Samych skrzydeł nie trzeba przechodzić w określonej kolejności, ale bossów należy pokonywać według ustalonego porządku. No dobra, spytasz, ale po co zadawać sobie tyle trudu i walczyć z tak niesamowicie silnymi przeciwnikami? Odpowiedź jest banalnie prosta: chodzi o karty. Świeżutkie karty do Twojej kolekcji! Oto cały ich zestaw do zdobycia:

 


Oprócz 30 nowych kart, kilkunastu nowych walk o unikalnej mechanice, które stoczysz z bossami, nowiutkiej planszy oraz szeregu ekscytujących wyzwań klasowych, Klątwa Naxxramas kryje jeszcze jednego asa w rękawie. To tryb heroiczny, który możesz odblokować, kiedy uda Ci się po raz pierwszy oczyścić jedno ze skrzydeł nekropolii. Wersję heroiczną stworzono specjalnie dla tych graczy, którzy szukają prawdziwego wyzwania na miarę swoich nieprzeciętnych umiejętności. Zapewnią im to wręcz absurdalnie mocni przeciwnicy. 

Rewir Arachnidów: oby niestraszne było Ci robactwo, bo aż roi się tu od wielonożnych poczwar wszelkiej maści, które po prostu zacierają odnóża na samą myśl o zawarciu z tobą bliższej znajomości. Miej się na baczności, stając naprzeciw bossów z tego skrzydła, albowiem chwila nieuwagi może sprawić, że skończysz jako obiad w sprytnie zastawionych przez nich sieciach.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tego skrzydła nekropolii: zmodyfikowany kapłan Jaskier przygotowany do starcia z Anub'Rekhanem (1), Zoo czarnoksiężnika uzbrojone przeciw Ferlinie (2) oraz dziwnie zbudowana talia druida przystosowana do walki z Meaxxną (3).

Rewir Zarazy: istnieją dwa niezawodne znaki wskazujące, że oto wkroczyliśmy do tego Rewiru. Pierwszy z nich to wszechogarniające uczucie, że właśnie wdepnęliśmy w coś, co będzie wymagało natychmiastowej zmiany obuwia. Drugi to niemożliwy do pomylenia z czymkolwiek innym odór roztaczany przez Heigana. Tak, to ten, którego nawet inni nieumarli nazywają "nieczystym".

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tego skrzydła nekropolii: czarująca Jaina prawie bez stronników powołana do zbicia Nicza (1), równie czarująca jej siostra bliźniaczka Ja(n)ina przygotowana na Heigana (2) oraz szalony paladyn uzbrojony przeciw Ohydziarzowi (3).

Rewir Zbrojnych: Plaga Nieumarłych jest armią, a to jest miejsce, w którym niezbyt lotni nieumarli, raczej nie stworzeni do wojaczki, zostają przemienieni w kapłanów śmierci i modlą się o wojnę. Jeśli przeżyjesz potyczki z bossami tego skrzydła, udowodnisz, że sam jesteś niczym broń gotowa odeprzeć wszystkie ataki ze strony Plagi.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tego skrzydła nekropolii: trochę dziwna talia Garrosza do wojowania z Razuwiuszem (1), ryzykowny "deck" Thralla żądnego krwi Gotyka (2) oraz parafianie Anduina wyszkoleni w walce przeciw diabelskim heroicznym Czterem Jeźdźcom (3).

Rewir Konstruktów: to właśnie tutaj dochodzi do najbardziej przerażających eksperymentów, jakich kiedykolwiek dopuszczono się w ramach dziedzin tak ohydnych, jak ożywianie trupów i nekromancja. Zawsze też przydadzą się tam nowe obiekty doświadczalne. Na pewno potrzebny Ci cały komplet kończyn?

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tego skrzydła nekropolii: Rewir zdominowany przez mrożącą krew w żyłach królową lodu Jainę Dumnar, pogromczynię Łaciora (1), Grobulusa (2) i zasmarkanego Gluta (3). Zbita przez Thadiusa (4) uciekła do lasu, z którego wylazł żądny zemsty druid Malfurion (5).

Leże Żmija Mrozu: Jedynie zwycięstwo w walce z dwoma bossami dzieli Cię od ostatecznego triumfu. Pierwszy z nich to ogromny nieumarły smok, który lata w powietrzu i zieje lodem, a na śniadanie pożera żądnych przygód awanturników. Następny w kolejności jest podstępny nekromanta, który opanował arkana mrocznej magii na tak niebotycznym poziomie, że zapewnił sobie wieczny żywot nieumarłego.

Moje gry i specjalne talie na heroicznych bossów tego skrzydła nekropolii: Najbardziej losowe pojedynki ze wszystkich w Naxxramas - swoich sił z Szafironem próbuje Jaina (1), zaś wyzwanie Kel'Thuzadowi rzuca Anduin (2).


Wymagania sprzętowe:
Procesor o wydajności Core 2 Duo 2.2 GHz, 4 GB pamięci RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7/8, łącze internetowe.

Oprawa graficzna Klątwy Naxxramas jest tak samo urzekająca jak samego Hearthstone - niezwykle barwna, a przy tym funkcjonalna, czytelna i po prostu miła dla oka. Namalowane na kartach wizerunki bohaterów i postaci są przepięknie wykonane (choć nie wszystkie niestety) i przypominają oczywiście te znane z pozostałych gier ze świata Warcrafta. Rozgrywce towarzyszą także efektowne animacje, zagrzewające do boju okrzyki stronników oraz nastrojowa muzyka. Nowa plansza wyróżnia się kolorystyką i buduje złowieszczy ;) klimat.


ZALETY
+ wysoka grywalność
+ zróżnicowana mechanika walk
+ rozrywkowe wyzwania klasowe  
+ oprawa audiowizualna
+ jeszcze lepszy humor
+ 30 nowych kart
WADY
- wygórowana cena
- momentami wyjątkowo durna SI  
- problemy z serwerami
- wbrew zapowiedziom twórców, wcale nie ma po co tu wracać i grać drugi raz
Ocena dodatku (PC): 7 / 10

Źródło: http://eu.battle.net/hearthstone/pl/expansions-adventures/naxxramas/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz