Guild Wars 2 - Gieroteka

II Producent: ArenaNet II Wydawca: NCsoft II Data premiery: 28 sierpnia 2012 roku II Spolszczenie: brak! II Gatunek: MMORPG II Silnik: Guild Wars II Kup Grę! II Graj za darmo! 

Guild Wars 2 to specyficzne MMO osadzone w ciekawym i oryginalnym uniwersum. Nie wymaga płacenia abonamentu, finansowanie gry opiera się na modelu Buy To Play oraz systemie opcjonalnych (naprawdę) mikropłatności. Od 29.08.2015 r. podstawowa wersja gry dostępna jest za darmo.

Akcja gry rozgrywa się 250 lat po wydarzeniach z Guild Wars: Eye of the North. Świat uległ ogromnym przeobrażeniom głównie za sprawą powrotu starożytnych smoków, które zniszczyły znaczną część terenów i miast. Poza tym wynaleziono nowe technologie m.in. broń palną, przez co i tak już unikalny świat gry, stał się unikalny jeszcze bardziej. Połączenie elementów niesztampowego fantasy i steampunku dało klimat, którego próżno szukać w jakiejkolwiek innej produkcji.

Fabułę gry gracz poznaje poprzez swoją osobistą historię dziejącą się niezależnie od innych graczy i dynamicznych wydarzeń. Dla każdego gracza tworzone są na mapie świata specjalne instancje, w których rozgrywa on swoją kampanię fabularną (co ciekawe, może do niej zaprosić innych graczy). Samo wprowadzenie do fabuły odbywa się już przy tworzeniu postaci poprzez odpowiedzi na pytania dotyczące pochodzenia awatara, jego wiary i charakteru. Innymi rzeczami mającymi duży wpływ na historię gracza jest wybór jednego z trzech zakonów walczących ze smokami i wybór sympatii do niegrywalnych ras żyjących w Tyrii. Wszystko to sprawia, że znaczna część kampanii fabularnej może być inna dla wszystkich pięciu dostępnych dla gracza postaci, jeśli tylko sam się na to zdecyduje.W grze dostępnych jest pięć grywalnych ras: Asura, Charr, Człowiek, Norn, Sylvari oraz osiem podstawowych klas: Elementalista, Wojownik, Łowca, Nekromanta, Strażnik, Złodziej, Inżynier i Mesmer. Bohatera możemy oczywiście rozwijać: zdobywać poziomy doświadczenia (maksymalnie 80), odblokowywać kolejne umiejętności i wyposażać w lepszy sprzęt. Poszczególne klasy postaci posiadają unikalne właściwości, a spora część czarów / ataków została przypisana do konkretnej broni.

Guild Wars 2 oferuje trzy podstawowe tryby rozgrywki. Rozbudowane PvE, w którym poza "levelowaniem" i odkrywaniem świata brać udział możemy m. in. w: specjalnych wydarzeniach żyjącego świata Tyrii, zdobywaniu lochów i fraktali, walce z potężnymi bossami, przechodzeniu puzzlimisji gildyjnych i mini-gier. Jeśli zaś chodzi o tryb Player versus Player to podzielono go na dwie osobne struktury: standardowe PvP, gdzie walczą ze sobą na różnych mapach dwie niewielkie drużyny graczy; oraz WvW oferujące epickie bitwy pomiędzy setkami graczy w ramach wiecznej wojny pomiędzy serwerami. Do zabawy w każdym z tych trybów zachęca system osiągnięć oraz oczywiście możliwe do zdobycia łupy.

Guild Wars 2: Heart of Thorns to pierwszy pełnoprawny dodatek do gry. Kontynuujemy fabularną wojnę ze starożytnymi smokami oraz odkrywamy nowe miejsca, rasy i tajemnice świata Tyrii.

Do rozgrywki wprowadzono 4 nowe wielopoziomowe mapy, na których możemy korzystać z lotni, klasę Widma / Revenanta, rozwój postaci w systemie Mastery, nowe specjalizacje dla każdej klasy, 10-osobowe rajdy, siedziby gildii oraz wiele zmian i pomniejszych nowości.
Premiera: 23.10.2015 r. Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę oraz wiki rozszerzenia.

Wymagania sprzętowe:
[Minimalne] Procesor o wydajności Intel Core 2 Duo 2 GHz lub AMD Athlon X2 64 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM, karta graficzna z co najmniej 256 MB pamięci oraz obsługą shader model 3.0, 25 GB HDD (wersja podstawowa), Windows XP SP2 lub wyższy, dostęp do internetu.


Oprawa graficzna Guild Wars 2 urzeka swoim wykonaniem. Wysokiej rozdzielczości malowane tekstury pokrywają bardzo zróżnicowany i oryginalny świat, co wraz z zastosowanym oświetleniem i kolorystyką sprawi, że ta gra pod względem wizualnym długo się nie zestarzeje. Muzyka wykorzystana w grze ponownie została skomponowana przez Jeremy'ego Soule i jak to zwykle bywa w przypadku tego autora - słucha się jej wyśmienicie.Poniżej przedstawiam kilka przydatnych linków, które zainteresować mogą szczególnie tych graczy, którzy w grę się wciągnęli i chcą zgłębiać wszystkie jej tajemnice. Albo po prostu poszukują różnorakich informacji.
     - Guild Wars 2 Wiki, czyli skarbnica wiedzy dot. gry: Zobacz
     - Dulfy, czyli strona prezentująca aktualności, poradniki i skiny ze świata GW2: Zobacz  
     - Mapy świata gry z zaznaczonymi najważniejszymi punktami: Zobacz / Zobacz
     - Strony przydatne dla zainteresowanych handlem i ekonomią: Zobacz / Zobacz
     - Najpopularniejsze buildy postaci dla każdej profesji: Zobacz / Zobacz
     - Edytory buildów z rozbudowanym kalkulatorem statystyk: Zobacz / Zobacz
     - Zestawienie większości dostępnego w grze ekwipunku: Zobacz / Zobacz
     - Galerie skórek pancerzy i broni dostępnych w grze: Zobacz / Zobacz
     - Licznik zliczający czas do rozpoczęcia kolejnych eventów i bossów: Zobacz 
     - Forum społeczności GW2 wraz z rozpiską organizowanych eventów: Zobacz
     - Największe polskojęzyczne strony na temat gry: Zobacz / Zobacz
     - Lista ograniczeń wersji darmowej w modelu F2P: Zobacz
     - Historia świata gry w opowieściach Szymka: Zobacz
     - Podstawy grania w trybie PvP na kanale Rajmunda: Zobacz
     - Sposoby na zarabianie złota w testach Blimka: Zobacz
     - Podsumowanie I Sezonu Living World: Zobacz
     - Gildia Guardian Brigade: Zobacz
ZALETY
+ piękny, bogaty i oryginalny świat
+ wysoka grywalność - to gra na lata
+ wręcz wzorcowy model finansowy i ekonomia gry
+ mnogość form zabawy, trybów rozgrywki i sposobów prowadzenia swoich bohaterów
+ system rozwoju postaci oraz zdobywania i ulepszania ekwipunku
+ dynamiczna walka z wieloma taktykami nawet w obrębie jednej klasy - szczególnie widoczne w świetnym trybie PvP
+ sprawiedliwe podejście do graczy w każdym trybie - brak P2W
+ zróżnicowana i rozbudowana kampania fabularna
+ sympatyczna społeczność
+ rozbudowany system osiągnięć
+ urzekająca oprawa audiowizualna
+ nieustanny rozwój produkcji
WADY
- jeszcze za mało satysfakcjonujący i motywujący do grania system nagród
- drobne ale irytujące błędy techniczne
- praca kamery (głównie w sekwencjach zręcznościowych)
- trochę dziwne sterowanie (domyślne ustawienia lepiej szybko sobie zmienić)
- brak pewnych wygodnych rozwiązań znanych z innych produkcji 
- sposób wykonania niektórych zadań (szczególnie w kampanii fabularnej) 
- niektóre ograniczenia wersji F2P, przede wszystkim nieaktywny system Login Rewards
- kulejący czasem balans klas i umiejętności
- brak jakiegokolwiek spolszczenia
Ocena gry (PC): 9.5 / 10 *dotyczy wersji z dodatkami Heart of Thorns i Path of Fire
Ocena gry (PC): 8.5 / 10 *dotyczy wersji Free To Play

Źródła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Guild_Wars_2 I http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12840 I http://guildwars2.pl/ I http://guildwars2.pl/ 

2 komentarze:

  1. Jedyna rzecz, która mnie intryguje, to postać jest niesamowicie podobna do Wiedźmina. Ale mimo to Guild Wars 2 to jedna z najlepszych gier MMO, w jakie miałem przyjemność grać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój strażnik właśnie miał być takim wiedźminem... Szkoły Lwa he he. No i zgadzam się, że GW2 to świetna giera, w moim przypadku to w zasadzie jedyne MMO, które mnie do siebie przekonało.

      Usuń